Linkek a témában:
424-es Vasútmodellező Klub
Budapest | Az ezredfordulóhoz közeledve néhány, a vasútmodellezés iránt érdeklődő barát elhatározta, hogy alakítanak egy klubot, amely legfőbb célkitűzése az volt, hogy a klubot ne csupán a vasútmodellezés iránti vonzalom, hanem a barátság, a közös programok, az érdekmentes összetartozás érzése kovácsolja és tartsa össze. Napjainkra a kezdetben 17 méter hosszú N-es modul terepasztal már meghaladja a 60 méteres hosszúságot. A 424VMK rendezvényeit tekintve mindenképpen hazánk egyik leglátogatottabb klubja.
Aloe Vasútmodellező Klub
Budapest | A kis létszámú klub, amely tulajdonképpen egy baráti társaság, a vasútmodellezés iránt érdeklõdõk számára nyújt lehetõséget hobbiuk gyakorlásához, illetve egymással való eszmecseréhez, tapasztalat cseréhez. Közös vállalkozásuk egy N-es és egy H0-ás modul rendszerû terepasztal építése.
"A pécsi gyors" Vasútmodellező klub
Pécs | Az 1999. februárjában alakult csapat a pécsi VOKE Vasutas Művelődési Ház szabadidős és hobbi klubjaként működik. Elsősorban a magyar vasutak, főleg a magyar kisvasutak modellezésével foglalkoznak, de nem közömbösek a külföldi vasutak világa iránt sem.
Balassagyarmati Vasútmodellező Klub
Balassagyarmat | A Mikszáth Kálmán Művelődési Központban működő klub célja Balassagyarmat vasútállomás elkészítése H0-ás klubterepasztalként, illetve az érdeklődők összefogása, lehetőség biztosítása a modellezés alapjainak elsajátítására.
Baranyai János Vasútbarát és Modellező Klub
Veresegyház | A klub története 1999-ben kezdődött, amikor a veresegyházi lokálpatrióta a vasútállomás és környezetének kicsinyített mását elkészítette H0-ás modulrendszerű terepasztalként. Az elkövetkező években több segítő akadt, majd 2002. februárjában megalakult a MAVOE tagszervezeteként.
Baross Gábor Vasútmodellező és Vasútbarát Klub
Veszprém | 1984-ben a veszprémi vasútállomáson néhány lelkes vasútmodellező és vasútbarát elhatározta egy klub megalapítását, amelynek ötletét a MÁV helyi vezetősége támogatta, azonban számos külső körülmény miatt ekkor még nem tudott megvalósulni. 1990-ben vetődött fel ismét a klub létrehozásának gondolata és ekkor már lehetőség nyílott arra, hogy önálló társadalmi szervezetként jöjjön létre. Célul tűzték ki, hogy segítsék és összefogják a vasútmodellezők és vasútbarátok munkáját, és ezzel népszerűsítsük a magyar vasutat. Első kiállításukat 1991 óta minden évben megrendezik Országos Vasútmodell Kiállítás és Versenyt. A H0-ás modulrendszerű terepasztalok építését 1995-ben kezdték meg, amely napjainkban már kb. 60 méter hosszúságú rendszert alkot, benne Hajmáskér és Sárszentmihály állomásokkal, illetve Nagygyimót és Öskü megállóhelyekkel. A H0 nagyság mellett TT-vel is foglalkoznak.
Eleven Világ Vasútmodellező Klub és Gyermekszakkör
Budapest | A 2016 őszén alakult klub kevésbé ismert témákkal foglalkozik, valamint gyermekszakkört működtet 11-16 évesek számára. A klub a modulrendszerű terepasztalként épített 0e építési nagyságú magyar és európai, az On30 építési nagyságú amerikai témák mellett H0 amerikai témával is foglalkozik, illetve H0-ás körpályás európai témákat megjelenítő körpályás terepasztalokkal is.
Első Pécsi Ifjúsági Vasútmodellező Klub
Pécs | A klubot az egykori Szabó István Úttörőház vasútmodellező szakkörének tagjai alapították 1993-ban. Azóta az N-es nagyságú terepasztal mellett modulterepasztalokkal is foglalkoznak, N, H0 és 0 építési nagyságokban.
Gerecse Vasútmodellező Közhasznú Egyesület
Tata | A 2008-ban alakult klub H0 nagyságú modulrendszerű terepasztalt épít, magyar témákat feldolgozva, valamint ifjúsági tagokkal is foglalkozik.
Gyermekvasutas Vasútmodellező Szakkör
Budapest | A nagy múltú klub elsősorban (de nem kizárólag) TT nagyságú vasútmodellezéssel, és a modellvasutakhoz kapcsolódó fejlesztésekkel foglalkozik.
Győr-Ménfőcsanaki Hajó és Vasútmodellklub
Győr-Ménfőcsanak | Szakköri napok péntekenként
"TGV 2000" Vasútmodellező Klub Kecskemét
Kecskemét | A klub érdeklődési területe elsősorban a modern, nyugat-európai vasutak, de egyéb vasúti témákkal, illetve keskeny nyomközű vasutakkal is foglalkoznak modellben.
Vasúttörténeti Alapítvány - Vasútmodellező Baráti Kör
Szeged | H0 modulrendszerű terepasztallal foglalkozó klub
Meghatározás
A mai vasútmodellezés csak nyomokban emlékeztet a régi idők játékvasútjára. A modellek kidolgozottsága és minősége, illetve a technikai lehetőségek is fejlődtek a korral. Napjainkban adott a lehetőség élethű terepasztalok építésére, amelyen akár az eredeti járművek hangját, fényeit utánzó modellek közlekedhetnek.